טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי: כל מה שחשוב לדעת

יוני קינן

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  טעינת רכב בחניון תת קרקעי היא אפשרית בהחלט, אך היא מספקת אתגרים מסוימים שיש לשים לב אליהם, במיוחד אם מדובר בחניון תת קרקעי של בניין משותף. במאמר זה נסכם את כל מה שחשוב לדעת לפני התקנת עמדת טעינה בחניון תת קרקעי כדי שתוכלו ליהנות מן הרכב החשמלי החדש שלכם ולהטעינו בנוחות וללא חשש.

  טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי

  לפני שנדבר על תהליך ההתקנה של עמדות טעינה לרכב חשמלי בחניון תת קרקעי יש צורך לסלק כמה מיתוסים שגויים שחבל שיעיבו על ההחלטה שלכם לרכוש רכב חשמלי:

  1. אין שום מניעה בטיחותית לטעון רכב בחניון תת קרקעי, הרי החניון נהנה מתאורה ומשילוט מואר, אז למה לא עמדת טעינה? 
  2. אזורים גדולים כמו חניונים תת קרקעיים נהנים מאספקת חשמל גדולה שבהחלט יכולה לספק את צורכי עמדת הטעינה ללא כל קושי. 
  3. נכון שקשה להגיע לארון החשמל הפרטי שלכם, אבל אתם בהחלט יכולים לרכוש מונה חכם או לקנות מונה פרטי לארון החשמל הציבורי, כמובן לאחר שקיבלתם הסכמה לכך מבעל החניון או מוועד הבית. 
  4. אנו נמצאים על סיפה של מהפכת רכבים חשמליים, ככל שאנשים יבינו את היתרונות הרבים הטמונים ברכישה ושימוש ברכב חשמלי על פני הבנזין המגמה תתהפך, תשתיות עמדות הטעינה ישתכללו ויפרחו, ודווקא בעלי הרכב הממונע בבנזין ימצאו את עצמם יוצאים מן הכלל. 

  כל מה שחשוב לדעת על טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי

  כדי ליהנות מהרכב החשמלי שלכם ולטעון אותו ללא חשש, להלן כל מה שחשוב לדעת על טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי:

  • ידעו את ועד הבית או את מנהל התחזוקה – במידה ואתם גרים בבית משותף עליכם ליידע את בעל הבית כי אתם מתכוונים להתקין עמדת טעינה ולקבל את הסכמתו, אותו הדבר לגבי חניונים של בנייני משרדים בהם אתם עובדים, תתפלאו לדעת שמנהלי תחזוקה רבים עובדים מול מתקיני עמדות טעינה ויכולים לחסוך לכם הרבה כסף וטרחה ואף לדאוג לזה בעצמם. 
  • עבדו רק עם אנשי מקצוע מורשים – אין להתקין עמדת טעינה לבד, יש להזמין חשמלאי או מתקין עמדות טעינה מוסמך, חשמלאי בודק לאישור העבודה, ולוודא שמתמלאות כל הוראות חברת החשמל בנוגע להתקנת עמדות טעינה
  • בטחו את עמדת הטעינה שלכם – חברות ביטוח רבות כבר דאגו להכניס סעיף מיוחד עבור עמדות טעינה, בררו עם ועד הבית או עם מנהל התחזוקה לגבי חברת הביטוח שמבטחת אתכם ובדקו האם תוכל להרחיב את הפוליסה שתכלול את עמדת הטעינה. 

  לסיכום 

  אפשרי בהחלט להתקין עמדת טעינה בחניון תת קרקעי ואין שום מניעה בטיחותית לעשות כן כל עוד אתם ממלאים אחר הוראות רשות החשמל וקיבלתם רשות מבעל החניון. 

  כותב המאמר: יוני קינן

  חבר בכיר בצוות תלקון

  מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.