עמדת טעינה לרכב חשמלי

עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי

במידה ורכשתם רכב חשמלי חדש עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, היא אחד האלמנטים החשובים ביותר, כדי שתוכלו ליהנות כמו שצריך מהרכב החשמלי החדש. בטרם תתקינו עמדת טעינה לרכב חשמלי, חשוב להבין מהם הדגשים להם צריך לשים לב לפני הרכישה. בטיחות – מכיוון שמדובר במכשיר שפועל על מתח חשמלי גבוה, זה ממש קריטי שאת ההתקנה יבצע חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון.

אלו מכם שמוכנים לשלם אולי מעט יותר, אבל באמת לישון בשקט בלילה, מומלץ להזמין חברה מקצועית המתמחה בהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי. בחרו בחברה שיש לה כבר מעט ניסיון בתחום, חברה שאנשי המקצוע שלה ידעו לבצע עבורכם את ההתאמות הרצויות, יחליפו או יוסיפו שקעים חשמליים, בהתאם למערכת החשמל שמותקנת בביתכם.

עמדת טעינה לרכב חשמלי דורשת אישורים למיניהם ולכן, וודאו מראש, שהחברה שהזמנתם להתקנה, תדאג גם להוצאת האישורים הנדרשים לטובת ההתקנה.

טעינת רכב חשמלי בבית

כמו בכל תחום כדאי לעשות סקר שוק קצר אודות החברות והמחירים שהן מציעות בעבור עמדות טעינה לרכב חשמלי. עמדת טעינה מומלצת לרכב חשמלי צריכה לכלול מספר אלמנטים חשובים:

 • עמדת טעינה אמינה ומהירה – למרות שענף הרכבים החשמליים אינו וותיק במיוחד, קיימות חברות שמייצרות עמדות טעינה לרכבים חשמליים ממש מהיום בו עלתה על הכביש המכונית החשמלית הראשונה. מקובל לחשוב שחברות חלוצות בתחומן הן החברות הטובות ביותר אולם, בתחום עמדות הטעינה לרכבים חשמליים, הדבר איננו נכון ומומלץ לחפש דווקא, את החברות החדשות והחדשניות יותר בתחום, שמטעניהן מספקים טעינה מהירה שלא תבזבז לכם זמן מיותר. חברות מתקדמות יתקינו לכם, על פי רוב, מטענים איכותיים, אמינים ומהירים.
 • אספקה, התקנה ושירות לאחר התקנה – החברות המובילות בישראל בתחום עמדות הטעינה החשמליות לרכבים חשמליים, יספקו לכם שירותי התקנה בבית הלקוח, ברמה הגבוהה ביותר, בסטנדרטים הגבוהים והמחמירים ביותר, ובהתאם לכל התקנים והכללים. את השירות עד הבית תקבלו גם לאחר ההתקנה, הדרכה, תקלות וכל עניין אחר שפתאום יפתיע אתכם.
 • רישוי והתאמה ללקוח – חברה מקצועית המתמחה בהתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, תדאג לטפל עבורכם בכל נושא הרישוי, הנדרש לצורך התקנת עמדת טעינה חשמלית לרכב חשמלי. נציג החברה יסייע לכם גם באיתור המקום הטוב ביותר להתקנה, בין אם אתם מבצעים התקנה בחצר בית פרטי, ובין אם אתם מבצעים התקנה בחניון של בית משותף.
 • בטיחות מעל הכל – חברה מקצועית תבצע עבורכם התקנה בטיחותית, חדשנית, בהתאמה מדויקת לצרכים ולמיקום שלכם. החברה תספק לכם אחריות על ההתקנה לתקופה מסוימת, ואתם תוכלו להיות שקטים, בטוחים ורגועים.

מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי

מחיר עמדות טעינה לרכבים חשמליים משתנה בהתאם יצרן וסוג הרכב. בנוסף, קיימים סוגים שונים של מטענים וגם להם מחירים שונים. יש לציין, גם עלות ההתקנה של עמדת הטעינה משתנה בהתאם לסוג העמדה הנדרשת וצורת ההתקנה שלה. העיקרון המנחה הנו, ככל שעמדת הטעינה רחוקה מלוח החשמל, כך מחיר ההתקנה יהיה יותר יקר. המחיר הממוצע של התקנת עמדת טעינה נע בין 2,500 ₪ ל- 3,500 ₪.

עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי בבית משותף

רוב האנשים בישראל חיים כיום בבתים משותפים, אי לכך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף היא נושא מרכזי. כאשר מתקינים עמדת טעינה בבניין ישנם כמה אפשרויות אשר משתנות בהתאם לבניין עצמו.

במידה ולשני בני זוג יש רכב חשמלי ואין לכם בבניין המגורים המשותף תשתית חשמל פרטית, תדרשו לחיוב אישי שיקבע על פי צריכת חשמל פרטנית. במקרים כאלה ניתן להתקין מערכת מונים אישית, שתייצר חיוב פרטני, על פי שימוש בפועל וזיכוי חשבון החשמל של הבית המשותף. מדובר במערכת ניהול חכמה ונוחה לשימוש, כשיש יותר מרכב חשמלי אחד בבניין מרובה דיירים.

עמדת טעינה מהירה ביתית לרכב חשמלי

למרות שענף הרכבים החשמליים אינו וותיק במיוחד, קיימות חברות שמייצרות עמדות טעינה לרכבים חשמליים ממש מהיום בו עלתה על הכביש המכונית החשמלית הראשונה.

מקובל לחשוב שחברות חלוצות בתחומן הן החברות הטובות ביותר אולם, בתחום עמדות הטעינה לרכבים חשמליים, הדבר איננו נכון ומומלץ לחפש דווקא, את החברות החדשות והחדשניות יותר בתחום, שמטעניהן מספקים טעינה מהירה שלא תבזבז לכם זמן מיותר. חברות מתקדמות יתקינו לכם, על פי רוב, מטענים איכותיים, אמינים ומהירים.

עמדות טעינה שונות לאתרים ומצבים שונים

מעבר לטעינה הביתית הפרטית, קיימים מצבים נוספים ומקומות אחרים, בהם נדרש לבצע התקנה של עמדת טעינה חשמלית לרכב חשמלי.

 • עמדות טעינה לעסקים ומקומות עבודה – עמדות המתאימות לרוב הסוגים של הרכבים החשמליים ורכבי ה- PLUG IN שקיימים בישראל. מדובר במערכות משולבות לטעינת שני רכבים בו זמנית. אלה עמדות חכמות שיודעות לזהות את המשתמשים, יודעות לווסת עומסים וטעינה מקסימלית למבנה. המערכת מאפשרת בחירה באמצעות כבל מובנה או עם כבל פריק. המערכת כוללת גם ממשק ניהול משתמשים חכם ורב ערוצי.
 • עמדת טעינה ציבורית – עמדה המתאימה לרוב הסוגים של הרכבים החשמליים ורכבי ה- PLUG IN בישראל. המערכת עמידה בפני פגעי טבע שונים ואף בפני פגיעה מכוונת של ונדליסטים. מדובר במערכות משולבות טעינה לשני רכבים בו זמנית. העמדה מנוהלת בצורה חכמה וכוללת אף מערכת לסליקת כרטיסי אשראי.

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

בדיוק כמו שקונים מזגן, כאשר רוכשים עמדת טעינה ישנו צורך לבצע התקנה של עמדת הטעינה. עמדת טעינה לרכב חשמלי דורשת מספר אלמנטים כדי שניתן יהיה להתקינה לפיכך, בואו נסקור את האלמנטים הללו, כשמדובר בבית פרטי וכשמדובר בבית דירות:

 • בית פרטי – חצר הבית יכולה להיות מקום מצוין להתקנת מטען לרכב חשמלי, שיאפשר לכם טעינה קלה, זמינה ונוחה. למעשה, מדובר בטעינה שיכולה להתבצע בדיוק במקום בו אתם מחנים את רכבכם.
 • בית משותף – ניתן להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף אך ורק אם יש לכם חניה פרטית בטאבו בחניון הבניין, בדומה לחניה בבית פרטי. בנוסף, ניתן לפזר את ההשקעה ולחבור למספר שכנים שגם הם בעלי רכב חשמלי, להתקין עמדה משותפת ולחסוך במשאבים.

עלות טעינה ביתית של רכב חשמלי

אז כמה עולה טעינה של רכב חשמלי? היתרון המרכזי בעמדת טעינה ביתית הוא שבכל תחילת יום, הרכב שלכם יהיה טעון בצורה מלאה ויהיה מוכן לנסיעה, אין צורך לחפש עמדת טעינה בתחנות הדלק. זה המקום לציין, טעינה חשמלית של רכב איננה צורכת כמות חשמל כה גדולה בעיקר אם מבצעים אותה בלילה, כשצריכת החשמל הכללית נמוכה.

בטווח הרחוק, התקנת עמדת טעינה ביתית יוצרת חסכון גדול של כסף, חוסכת זמן, משפרת את איכות החיים ומונעת טרחה. למעט נסיעות ארוכות במיוחד, בהן טעינה אחת מלאה של הרכב לא תספיק ותדרשו לבצע טעינה גם בדרך, לא תזדקקו לטעינות בדרכים בתחנות הדלק בהן קיימות עמדות טעינה.

הרכבים החשמליים מהווים כנראה את העתיד של תעשיית הרכב העולמית, מדובר ברכבים שאינם מייצרים זיהום אוויר ונחשבים ידידותיים לסביבה, הם אינם זקוקים למילוי דלק, מצרך יקר ומזהם, ועלות התחזוקה השוטפת שלהם נוחה וזולה יותר. עלות טעינה חשמלית של רכב, הנמשכת בממוצע בין 40 ל- 50 דקות, זולה לאין שיעור מעלות מילוי טנק דלק ברכב רגיל.

מכיוון שעדין לא קיימת פריסה ארצית טובה של עמדות טעינה לרכבים חשמליים בתחנות הדלק, הפתרון היעיל ביותר הוא, רכישה של עמדת טעינה ביתית. העמדה הביתית תמנע מכם את הצורך לטעון את הרכב בדרכים, לא תאלצו להמתין עד שהרכב ייטען, ותוכלו בכל בוקר לצאת עם הרכב לדרך ללא עיכובים מיותרים.

התאמת כבל טעינה לרכב חשמלי

ישנם 3 סוגים של מטענים לרכבים חשמליים, כל אחד ושיטת הטעינה הייחודית לו וכבל הטעינה המתאים למבנה העמדה. הסוגים של עמדות הטעינה הנם: עמדת טעינה AC, עמדת טעינה DC ועמדת טעינה ניידת. לכל עמדה יש להתאים כבל טעינה לרכב חשמלי התואם את שיטת הטעינה.

האם כל רכב חשמלי יכול להיטען בכל עמדת טעינה?

כדי שהתשובה לשאלה זו תהיה חיובית, עליכם לצאת לדרך כשאתכם בתא המטען נמצא כבל הטעינה הייעודי של רכבכם. החליפו את הכבל שבעמדה לכבל שלכם והטעינו בקלות את רכבכם.

כותב המאמר: יוני קינן

חבר בכיר בצוות תלקון

מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.