התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

יוני קינן

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קניתם רכב חשמלי? נהדר! עכשיו רק צריך לדאוג להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי שלכם והכל מוכן לנסיעה, כמובן שבתנאי שוועד הבית מסכים, מערכת החשמל הביתית שלכם מספקת ואתם עדיין זוכרים את שיעורי החשמלטרוניקה של המורה ולדימיר שניסה ללמד אתכם ש – AC / DC זו לא רק להקת רוק כבד. כבר חשים מבולבלים? אל דאגה, זהו המדריך המלא להתקנת עמדת טעינה לרכב החשמלי החדש שלכם. 

  התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי 

  יש לכם בית פרטי עם חנייה פרטית? מושלם, כל שעליכם לעשות הוא להזמין מתקין עמדות טעינה מוסמך להתקנת שקע טעינה לרכב חשמלי. במידה ורכשתם מכונית חשמלית מדגם טסלה מומלץ ורצוי שגם עמדת הטעינה שלה תהיה מתוצאת טסלה ותואמת את הדגם שרכשתם. הסיבה לכך היא שיצרנית טסלה דאגה מראש שעמדות הטעינה שלה יתאימו בדיוק עבור קיבולת הסוללה ובכך יתרמו לחיי סוללה ארוכים וחפים מתקלות (בערבון מוגבל כמובן, אחרי הכל, זו טסלה).

  אם יש לכם מכונית חשמלית אחרת, כדאי שתקראו את הוראות היצרן לגבי עמדת הטעינה המתאימה לו ביותר, והחלו במלאכה על פי השלבים הבאים: הכנה לעמדת הטעינה, התקנה סמויה / גלויה, חיבור לרשת הווי פיי (תוכלו לשלוט ולקבל מידע אודות הטעינה לטלפון הנייד) וחיבור למערכת החשמל הביתית. 

  הכנה לעמדת טעינה לרכב חשמלי

  טעינה ביתית של רכב החשמלי מתבצעת באמצעות זרם חילופין AC המאפשר טעינה איטית ויציבה השומרת על חיי הסוללה. זמן הטעינה הממוצע הינו בין חמש לעשר שעות ומתאים בעיקר לטעינת לילה או לשעות שבהם אינכם משתמשים ברכב. כדי להסיר ספק כי מערכות הבית שלכם ערוכות לטעינה מסוג זה, הזמינו מתקין עמדות טעינה מוסמך. 

  התקנה סמויה / גלויה 

  הבחירה בהתקנה סמויה או גלויה היא עניין של טעם אישי וכמה כסף אתם מעוניינים להוציא על תהליך ההתקנה. התקנה גלויה היא פשוטה מאוד ולא דורשת אמצעים מיוחדים. התקנה סמויה מאפשרת לכם להחביא את הכבלים כדי ליצור אסתטיקה רבה יותר אך היא דורשת גם הוצאה כספית ניכרת ולא תמיד באמת כדאית כלכלית. אבל שוב, הבית שלכם, הדרך שלכם. 

  חיבור לרשת הווי פיי

  כאשר מגיע מתקין מוסמך להתקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי הוא יחבר אותה לרשת הווי פיי שלכם כדי שתוכלו לשלוט בכל דבר הנוגע לטעינה באמצעות הטלפון הנייד או אפילו באמצעות אפליקצית הבית החכם שלכם. תוכלו לראות בזמן אמת כמה אחוזים מן הסוללה כבר נטענו ולקבל אינדיקציה האם יש בעיה כל שהיא. 

  חיבור למערכת החשמל הביתית 

  רגע האמת הגיע, לאחר כל ההכנות, המתקין יחבר את עמדת הטעינה למערכת החשמל הביתית על ידי התקנת מפסק מיוחד בלוח החשמל אשר ימשוך חשמל לתוך העמדה. בנוסף, ועליכם להקפיד על כך, יתקין החשמלאי מנגנון אל פסק אשר יסגור את המפסק אם יש תקלה.

  התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף 

  גם אם אתם גרים בבית דירות תוכלו להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף בשטח החנייה שלכם. על מנת למנוע התנגדות של דיירים אחרים בבניין, זוהי הדרך לעשות זאת נכון וצודק:

  1. יידעו  את השכנים ואת ועד הבית על כוונתכם להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי ולשאול באותה ההזדמנות אם עוד שכנים מעוניינים בעמדות טעינה לרכישה עתידית של רכב חשמלי. התקנת מספר עמדות על ידי אותו המתקין ורכישתן המשותפת יכולות לחסוך בעלויות. 
  2. משיכת החשמל תתבצע אך ורק מחשבון חשמל פרטי ולא ציבורי, על ידי חיבור לארון החשמל שלכם, התקנת מונה נפרד, שכירת חברה לניהול מערכת עמדות טעינה וכדומה. 
  3. עשו ביטוח לעמדת הטעינה, את הביטוח ניתן לעשות דרך חברת הביטוח המבטחת בדרך קבע את הבניין שלכם אשר רבות מהן כבר מציעות את שירותיהן לעמדות טעינה.

  התקנת עמדת טעינה בבית פרטי ובבית משותף אינה כה מסובכת אך דורשת איש מקצוע מיומן. היא דורשת מערכת חשמל ביתית המסוגלת לספק את כמות החשמל הדרושה, עמדת טעינה איכותית מתוצרת טובה וחיבור לרשת הווי פיי כדי שתמיד תוכלו להתעדכן ולראות מה מצב הסוללה מהטלפון הנייד. הקפידו ליידע את ועד הבית שלכם בנושא ולדאוג לבטח את עמדת הטעינה. 

  כותב המאמר: יוני קינן

  חבר בכיר בצוות תלקון

  מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.