עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2

יוני קינן

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כאשר רוכשים רכב חשמלי יד 2 מתווספת לכך רכישה של עמדת טעינה כמובן. לרוב גם אם הבעלים הקודם של הרכב החשמלי מחזיק עמדת טעינה, אין זה אומר שתקבלו אותה ביחד עם הרכב. עמדות טעינה לרוב מותקנות פעם אחת ולא מזיזים אותן לאחר מכן. לכן מה שסביר להניח שתצתרכו לעשות הוא לרכוש עמדת טעינה לרכב חשמלי ולהתקין אותה בסמוך לחניית הרכב שלכם.

  המחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי אינו גבוה ולרוב הוא נע באיזורים של בין 2,500 ל- 3,500 ש"ח. חשוב לשים לב להספק הטעינה של הרכב שלכם ולחיבור שלו (לרוב זה יהיה Type 2) וכך להיות בטוחים שהעמדה מתאימה לרכב חשמלי יד 2 שרכשתם.

  רכבים חשמליים יד 2 ומוצריהם

  החלטתם לרכוש מכונית חשמלית יד שניה? עסקה חסכונית וחכמה, אך באותה ההזדמנות רצוי שתשאלו את המוכר אם הוא מוכן למכור לכם גם את עמדת הטעינה. ייתכן שהוא יאמר שהוא זקוק לה לרכב החשמלי הבא שלו, אך המכוניות החשמליות מתפתחות מהר כל כך מבחינה טכנולוגית כך שיכול מאוד להיות שהקדמה תשחק לידיים שלכם והוא יזדקק לעמדת טעינה שונה ומתקדמת יותר עבור הרכב החדש. שווה לבדוק. 

  עמדת טעינה לרכב חשמלי יד שניה 

  שוק היד השניה פורח ומשגשג בארץ וניתן לרכוש בו כמעט הכל, ולאחרונה החלו לצוץ גם עמדות טעינה לרכב חשמלי. הן מגיעות בעיקר מאנשים אשר רכשו רכב טסלה וכבר אינם זקוקים לעמדת הטעינה האוניברסלית הקודמת שלהם, מחברות אשר בחרו לקנות סטוק חדש של עמדות טעינה מיצרן אחר או אנשים שלא אהבו את השימוש ברכב חשמלי וחזרו אל הבנזין. כך או אחרת, כמו כל דבר שרוכשים יד שניה, תמיד יש סכנה שהמוצר הינו באיכות ירודה או חלילה, מקולקל, והאחריות? כבר מזמן פגה. 

  כללים מומלצים לרכישת עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2

  כמובן שלא נוכל להבטיח לכם שעמדת הטעינה יד 2, כבל טעינה לרכב חשמלי יד 2 ומטען לרכב חשמלי יד 2 שרכשתם תמיד יהיה תקין ומוצלח גם אם תעקבו אחרי כל הכללים, אבל לפחות נוכל להתריע על הסכנות ולמנוע ממכם עוגמת נפש. 

  1. מי היצרן – ככל שהיצרן מוכר יותר ואמין יותר, הסיכוי שיתקלקל נמוך יותר. 
  2. כמה זמן היה המוצר בשימוש – האם הוא כמעט חדש או שהשתמשו בו, ולא תמיד בעדינות, במשך זמן רב?
  3. סדקים, עיקומים, קרעים? לא תודה – בחשמל אין דבר כזה 'כמעט בסדר', או שזה בסדר, או שזה לא בסדר. 
  4. האם המוצר עדיין באחריות – אם השתמשו במוצר רק לזמן קצר, אולי הוא עדיין תחת אחריות, זה חשוב מאד. 
  5. בדקו האם המוצר תואם את הוראות היצרן של המכונית החדשה שלכם – אם אין התאמה כזו, המוצר חסר תועלת עבורכם. 
  6. אל תמהרו – אף על פי שלא תוכלו להשתמש ברכב אם אין לכם אפשרות לטעון את הסוללה, אל תמהרו, השוק מלא בהזדמנויות לרכישה יד שניה ואין סיבה שתמהרו לקפוץ על המציאה הראשונה. 

  אם אתם מתכוונים לקנות עמדת טעינה יד 2 הקפידו לברר היטב שהיא תקינה, שלמה ועובדת לפני הרכישה, למענכם ולמען בטחונכם ושלא תחוו עוגמת נפש. 

  כותב המאמר: יוני קינן

  חבר בכיר בצוות תלקון

  מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.