הזמנת מונה לעמדות טעינה: נקודות שחשוב לדעת

יוני קינן

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  רכשתם רכב חשמלי ואתם רוצים להזמין מונה לעמדות הטעינה? במאמר זה נפרוש בפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על הנושא מבחינת הנחיות חברת החשמל, הזמנת חשמלאי בודק ותהליך ההתקנה כדי שתוכלו ליהנות מהרכב החשמלי החדש שלכם ולטעון אותו בבטחה. 

  תהליך התקנת עמדת טעינה ביתית עבור רכב חשמלי 

  עלותה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי הינה בין 2,500 – 4,000 ש"ח ועל הוצאה זו תאלצו להוסיף גם התקנה מקצועית של חשמלאי כולל או לא כולל הטמנת כבלים, מה שנקרא 'התקנה סמויה', חיבור כבל החשמל אל ארון החשמל, התקנת מפסק רגיל ולצידו מפסק מגן, לאחר מכן יגיע לבקר אתכם חשמלאי בודק שיספק לכם אישור התקנה עבור חברת החשמל, ומאותו הרגע אתם הבעלים הגאים של עמדת טעינה כשרה. 

  נקודות שחשוב לדעת

  התהליך נשמע פשוט, אך כדי שהכל יהיה נהיר וברור אנו מפרטים כאן את כל הנקודות שחשוב לדעת לפני שמזמינים מונה לעמדות טעינה:

  • יש לקרוא על בוריו את כל דף ההנחיות שהוציאה חברת החשמל, וכמו כן מומלץ להכנס מדי פעם לאתר רשות החשמל לברר האם יוצאות הנחיות נוספות. תחום הרכבים החשמליים הינו דינמי ולכן צפויים להיות עוד תיקונים ושינויים עד לגיבוש סופי של כלל ההנחיות להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי. 
  • גרים בבית משותף? עליכם ליידע את ועד הבית ומתוך נימוס ושמירה על יחסי שכנות טובה ( אף על פי שלפי חוק אינכם חייבים ) יידעו גם את השכנים. יש לכך גם יתרון, ייתכן שעוד מישהו בבניין שוקל לרכוש רכב חשמלי וביחד יש לכם כוח צרכני רב יותר להתמקחות על מחירים ולחסוך עלויות התקנה, שווה בדיקה. 
  • דיירי הבניינים המשותפים יכולים לחבר את המונה לארון החשמל הפרטי שלהם, אך אם נבצר מהם לעשות זאת בשל המרחק, הם בהחלט יכולים להתקין מונה פרטי בארון החשמל הציבורי אשר יחייב אותם בנפרד, רק יידעו את ועד הבית בבקשה. 
  • ניתן להשיג מונים חכמים אשר מחייבים ישירות בכל פעולת הטענה. הם יעילים ונוחים מאד לשימוש וגם מאפשרים לכם מעקב ודוחות שימוש בעת הצורך. 
  • היעזרו בחשמלאי מוסמך בלבד או במתקין עמדות  טעינה המיומן בתחום, את הבן של הדודה עם ידי הזהב תשמרו למועד אחר. 
  • בקשו מן החשמלאי הבודק להציג בפניכם תעודה כי הוא רשום במאגר החשמלאים הבודקים של חברת החשמל, חוסך עוגמת נפש ובזבוז כסף וזמן. 
  • אל תתקינו לבד! גם אם הוצאתם פעם תשעים בחשמלטרוניקה או ראיתם סרטון מגניב ביוטיוב , אל תתקינו לבד!

  לסיכום 

  התקנת מונה לעמדות טעינה הינו הליך פשוט אשר מיועד לאנשי מקצוע מוסמכים בלבד. התהליך מורכב מרכישת העמדה, הזמנת חשמלאי מוסמך להתקנתה בדרך הנוחה והמתאימה ביותר, הזמנת חשמלאי בודק לאישור העבודה לבטיחותכם המלאה. 

  כותב המאמר: יוני קינן

  חבר בכיר בצוות תלקון

  מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.