איך להטעין רכב חשמלי ללא עמדת טעינה ביתית

יוני קינן

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  יש לכם רכב חשמלי אבל אתם מעוניינים להטעין אותו משקע חשמלי רגיל? אין בעיה, כל עוד אתם מקפידים על הוראות חברת החשמל בעניין ומגבילים את הטעינה לשעתיים ולהספק של עד עשר אמפר. תוכלו להטעין את הרכב שלכם מכל שקע רגיל באמצעות מטען נייד ולחברו בבתי חברים, משפחה ועבודה ללא כל קושי. 

  על רכבים חשמליים ותשתיות 

  כמו כל טכנולוגיה חדשה ופורצת דרך, גם בכל התחום של המכוניות החשמליות עדיין לא הגענו אל המנוחה והנחלה בכל הקשור לתשתית הטענה הפרושה בכל חלקי הארץ ובתוך הערים. אל תחשבו שזה משהו ייחודי לתופעת הרכבים החשמליים, זכרו כי גם המכוניות הראשונות שנוצרו אי שם בתחילת המאה ה- 20 תמיד החזיקו ג'ריקן מלא בדלק בבגאז', כך שנשיאת מטען נייד לרכב החשמלי החדש שלכם אינו עניין עד כדי כך מוזר. 

  מטען נייד לרכב חשמלי

  הפתרון האידיאלי לטעינת הרכב החשמלי ללא עמדת טעינה היא נשיאה קבועה של מטען נייד אותו תוכלו להניח בנוחות בבגאז' ולהעזר בו כל אימת שאתם מתארחים אצל חברים ומשפחה, נכנסים למקום עבודה שאין לו תשתית לרכבים חשמליים, נשארים לישון בחניון לילה וכל סיבה אחרת. את המטען תוכלו לרכוש ממבחר יצרנים וחברות ואם הוא איכותי הוא יגיע עם כל ההתאמות הנכונות כדי לשמור על בטיחותכם ועל בטיחות הסוללה, אך למרות זאת כדאי שתהיו מודעים להנחיות חברת החשמל בנושא. 

  הנחיות חברת החשמל 

  נכון לעכשיו אלו הן הנחיות חברת החשמל לגבי שימוש במטענים שאינם עמדות טעינה, מומלץ להכנס לאתר חברת החשמל ולהתעדכן מדי פעם:

  • יש להשתמש במטען הנייד לתקופת זמן שאינה עולה על שעתיים. 
  • יש להגביל את הספק הזרם לעד – 10 אמפר בלבד. 
  • אין להשאיר את המטען הנייד ללא השגחה. 

  כדאיות השימוש במטען נייד 

  המטען הנייד שימושי מאד כשנתקעתם או כשאין לכם דרך אחרת לטעון את הרכב. לדוגמא חניון לילה, צימר או בית חברים מרוחק. המטען הנייד יכול לעזור לכם למלא את הסוללה די צורכה כדי להביא אתם למחוז חפציכם או לפחות עד לעמדת הטעינה הקרובה ביותר ולמנוע מצב שתתקעו בדרך, אבל היא מאד לא נוחה לשימוש קבוע וממושך. 

  יתרונות עמדת הטעינה

  רכישת עמדת טעינה ביתית או למקום העבודה היא באמת הוצאה של כמה אלפי שקלים, והיא נייחת, כך שלא תוכלו לקחת אותה איתכם, אבל מצד שני היא הדרך היעילה והנוחה ביותר לטעון את הרכב במשך הלילה או כשאתם שקועים בעבודה. 

  לסיכום 

  באמצעות מטען נייד תוכלו לטעון את הרכב די צורכו כדי שלא להתקע, תוכלו לטעון אותו מכל שקע למשך שעתיים ולהגבלת זרם של עשר אמפר לבטיחותכם ובטיחות הסוללה. זוהי שיטה שימושית ונוחה כשאתם מתארחים אצל חברים ומשפחה. 

  כותב המאמר: יוני קינן

  חבר בכיר בצוות תלקון

  מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.