האם אפשר להטעין רכב חשמלי בגשם

יוני קינן

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-555-9053

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כולנו גדלנו על הידיעה כי חשמל ומים הם חיבור מסוכן במיוחד. מים מעבירים זרם חשמלי ולא מעט אנשים נפגעו ואף איבדו את חייהם כתוצאה מזרם חשמלי שהועבר אליהם בעודם שוחים בבריכה ( מהרובוט המנקה, לדוגמא ) ובזמן ששחו בים וברק פגע במים בקרבת מקום. לכן זה אך טבעי שנחשוש שאולי טעינת רכב חשמלי בגשם או שלג מסוכנת, אך זהו מיתוס שגוי. 

  רכבים חשמליים ומזג האויר 

  כאשר אנחנו חושבים על היתרונות והחסרונות של רכבים חשמליים, עולה בנו המחשבה המצמררת שאולי הרכב אינו בטוח לנסיעה בגשם עז, שלג או מזג אוויר לח, אך אין כל חשש. יצרניות הרכב מציידות את הרכבים החשמליים במערכות מוגנות מפני גשם, שלג ואפילו מפני נזקי הקורוזיה למי שחי קרוב לאוקיינוס ובחופים. הרכב מוגן לחלוטין מגשם ומים וניתן לרחצה ללא חשש. 

  טעינת רכב חשמלי בגשם וסערה

  טעינת רכב חשמלי בגשם וסערה לא מהווה כל בעיה, גם בתוך הבית ומחוצה לו ללא חשש. המערכות בתוך הרכב החשמלי נבנו כך שלא ינזקו ממי גשמים בעת הטעינה. אם זאת, לא מומלץ להשאיר את הרכב טעון לשעות רבות בתנאי מזג אוויר קשוחים ורצוי לנתק את הטעינה עם סיומה ולא להשאיר את הרכב ללא השגחה. ( כשאנחנו אומרים ללא השגחה, אנחנו לא מתכוונים שתשנו לידו בחניה, אלא שבאמצעות האפליקציה תעקבו אחר מצבו לעיתים קרובות ותהיו במרחק סביר ממנו לצורכי ניתוק הטעינה ). 

  מזג אויר קיצוני והסוללה

  הסוללה זקוקה לטמפרטורה יציבה, לא חמה מדי ולא קרה מדי, על מנת לתפקד. לסוללה מערכות קירור וחימום אשר צורכות אנרגיה. במידה ואתם חווים מזג אוויר קיצוני של קור עז או חום לוהט, ייתכן כי יעילות הסוללה תרד בשל הצורך התכוף שלה לאזן את הטמפרטורה שלה. 

  האם אני עלול להתחשמל מנגיעה ברכב חשמלי בגשם?

  בשום פנים ואופן לא. כל רכב חשמלי מגיע כשהוא מצויד במערכות המבודדות לחלוטין את המערכת החשמלית הטמונה בירכתיו מהדלתות והמעטפת החיצונית של הרכב. ואם בכל זאת נגעתם בדלת וחטפתם זץ של חשמל סטטי, האשם הוא בכם, הרגע הארקתם את החשמל הסטטי שהצטבר בגופכם למכונית ולא להיפך. 

  אני בכל זאת ספקן וחושש 

  זכותכם המלאה, בדיוק כפי שיגידו לכם מחר שמותר לשחק באש יהיה לנו קשה להשתחרר מתחושת הסכנה המרחפת שהחדירו בנו מאז שהיינו ילדים והבובות החמודות שקע ותקע מתשדירי השירות של חברת החשמל לא ממש הפחיתו את החרדות שלנו. כדי להיות בטוחים שאתם מוגנים התקינו גגון מעל לחנייה הפרטית שלכם ובזמן תדלוק מחוץ לבית הצמידו מטרייה לפתח התדלוק. 

  לסיכום 

  מותר לטעון רכב חשמלי בגשם ובסערה, הרכבים החשמליים מגיעים עם מערכות מוגנות מפני מים ושלג ואין שום סיבה לפחד. 

  כותב המאמר: יוני קינן

  חבר בכיר בצוות תלקון

  מעריץ נלהב של תחבורה בת קיימא ומחויב לעזור לאנשים פרטיים, עסקים ועיריות במעבר המאתגר לרכב חשמלי.